Poland

Utjecaj mobilnosti na prometne radnike

Author:
2024/07/19 at 10:27 AM

Ovaj završni članak MIPACT projekta, pruža kratak pregled aktivnosti koje su provedene tijekom njegovog trajanja; predstavlja zaključke faze istraživanja provedene u projektu; i, konačno, bavi se općom situacijom i izazovima s kojima se suočavaju kompanije u sektoru cestovnog prijevoza i radnici koji su upućeni od strane ovih kompanija, suočeni s novim propisima utvrđenim u Paketu mobilnosti Europske unije.

Kako opća situacija sektora u tom pogledu, tako i izazovi koji se mogu očekivati, obrađeni su kroz komentare publikacija i širenje informacija provedeno u okviru projekta.

Ove publikacije sastavljene od znanstvenih članaka, infografika i podcasta, poslužile su za izgradnju korpusa alata koji omogućavaju poslodavcima i upućenim radnicima informiranost i podizanje svijesti društva uopće o situaciji, u pogledu uvjeta njihovog zapošljavanja, s kojima se suočavaju „posted workers” (upućeni radnici) u sektoru cestovnog prometa.

Prezentacija projekta

Naš Projekt, Utjecaj mobilnosti na radnike u prometu, bavi se temom neosporne važnosti u transnacionalnom okviru: Upućivanje profesionalaca (vozača kamiona) u cestovnom prometu.

Iako zakon EU definira niz obvezujućih pravila u vezi s odredbama i uvjetima zapošljavanja koja će se primjenjivati na upućene radnike kako bi se osigurala zaštita njihovih prava i uvjeta zapošljavanja širom EU, i dalje postoji “socijalni damping” i situacije nelojalne konkurencije između stranih i lokalnih pružatelja usluga; koji su provedbu ovog projekta učinili još potrebnijim.

Stupanjem na snagu Pakta o mobilnosti, uključene su promjene koje utječu, uglavnom, na međunarodne vozače kamiona. Neke promjene čiji utjecaj na sektor prijevoza nam  još uvek nije poznat, ali koje nakon stupanja na snagu utječu i na aktualnu regulativu EU o upućivanju radnika.

Među najnovijim situacijama koje se dešavaju i koje još uvijek nisu adekvatno regulirane zakonima, možemo spomenuti, na prvom mjestu, utjecaj na nadoknadu za rad koji obavljaju na teritoriju druge države članice koja nije njihova, a koja se plaća na temelju poslovnih putovanja. Pored visokog iznosa naknada koji primaju, ova naknada ne podliježe porezima i doprinosima za socijalno osiguranje, pa će mirovina umirovljenih vozača koji su radili na temelju neto plaće biti niska.

Na drugom mjestu, tu je druga velika novina nastala promjenom pravila kabotaže i unakrsne trgovine (cross-trade), koja stvara potrebu za korištenjem pravila za publikacije upućivanja radnika. Ova pravila podržale su zapadne države EU, koje su uglavnom zemlje neto primatelji; i mogu biti “opasne” za prijevozničke kompanije upućenih radnika koje šalju zemlje centralne i istočne Europe, zbog povećanih troškova rada; i da bi to moglo dovesti do povećanja troškova prijevozničkih usluga, što bi rezultiralo manjom konkurentnošću prijevozničkih kompanija u zemljama podrijetla.

Partneri sudionici u projektu i vrednost koju su dodali projektu:

U našem projekatu je sudjelovalo osam organizacija (*), koje se nalaze u sedam različitih zemalja: Italija, Poljska, Hrvatska, Norveška, Grčka, Belgija i Španjolska, pružajući transnacionalnudimenziju koja je dodatnom vrijednošću doprinijela razvoju projekta:

______________________________________

(*).- Korisnik projekta je Federazione Autonoma dei Sindicato dei Transportes, Italija; a ostali partneri koji sudjeluju u njemu su sljedeći: Centralnoeuropska gospodarska komora, iz Poljske; Institut Za razvoj i međunarodne odnose iz Hrvatske; Fondacija Antonio Bustamante iz Španjolske; Panepistimio Tesali iz Grčke; Centar za obrazovanje i inovacije iz Grčke; Solidaritet Norge iz Norveške i CESI International iz Belgije

Ciljevi projekta i dostignuća:

Glavni cilj našeg Projekta bio je: Doprinijeti implementaciji ključnih principa u upućivanju radnika; analizirajući implementaciju i primjenu direktiva o upućivanju radnika; prikupljanje dokaza o utjecaju novog Zakona u sektoru prijevoza i procesu upućivanja mobilnih radnika, fokusirajući se na vozače kamiona.

Usporedo s ovim glavnim ciljem, planirane aktivnosti su pomogle ostvarivanju i drugih konkretnijih ciljeva, među kojima su:

Ukratko, vjerujemo da je MIPACT projekt osigurao okvir za jamstvo pravedne konkurencije i poštovanje prava upućenih radnika tako da i kompanije i radnici mogu iskoristiti najbolje mogućnosti internog tržišta.

Provedene aktivnosti tijekom izvođenja projekta:

Da bi se ovi ciljevi ostvarili, a samim tim i postigli adekvatni rezultati u realizaciji projekta, tijekom njegovog razvoja je proveden niz aktivnosti koje ukratko navodimo u nastavku:

Ovaj prvi dio događaja poslužio je fokusiranju na najvažnije sadržaje koji će biti uključeni u infografike izrađene u okviru projekta i na koje ćemo se pozivati u poglavlju posvećenom publikacijama i širenju rezultata projekta.

Na ovom događaju održan je okrugli stol o primjeni propisa o upućivanju u sektoru prijevoza i njegovom utjecaju na upućene radnike, čiji je moderator bio stručnjak, Ángel Lozano, a nazočili su: gospodin Hendrik Meerkamp, koji predstavlja Europsku konfederaciju nezavisnih sindikata, CESI i Juan Jesus García Fraile, u ime Federacije europskih sindikata strojovođa ALE; zajedno s gospođom Nikoletom Tsamandorom, predstavnicom Sveučilišta u Tesaliju u Grčkoj.

Govornici su se ukratko osvrnuli na nove  propise o prijevozu  Paketa mobilnosti,  osvrnuvši se na neke aspekte i ističući nedostatak jasnoće europskih pravila što je otežavalo njihovu primjenu od strane poslodavaca i radnika; korištenje pametnog tahografa i problema koje je stvarao; nedostatak ulaganja u materijale i infrastrukturu; postojanje nelojalne konkurencije uslijed liberalizacije sektora u kojem privatna poduzeća zamjenjuju javna; i postojanje teških nesreća, sa smrću radnika i korisnika, zbog nepoznavanja zakonodavstva, u mnogim slučajevima; otvaranje kruga pitanja nakon intervencija u kojima su sudjelovali partneri nazočni na događaju.

Pored toga, svaki partner je predstavio svoje aktivnosti širenja rezultata projekta koje su do sada provedene; također predstavljena je i virtualna platforma projekta, kao i predstojeće publikacije u vidu infografika i video zapisa.

Na kraju, stručni koordinator projekta, Ángel L., objavio je dva priopćenja o: Rizicima i preventivnim mjerama u cestovnom prijevozu tereta; i o Akcijskom okviru europskog tijela za nadzor nad radnim odnosima u vezi s cestovnim prijevozom: Rezultati i put koji treba slijediti

Metodologija korištena u snimanju podcasta, sastojala se od intervjua koje je proveo stručni koordinator projekta sa svakim od partnera sudionika, koji su odgovarali sukladno propisima i specifičnostima svake zemlje i na koje ćemo se kasnije pozivati.

Paket mobilnosti Europske unije

Tijekom 2022. godine na snagu su stupile važne mjere koje su dio takozvanog Paketa mobilnosti Europske unije. Konkretno, uredbe usvojene 15. srpnja 2020. godine imale su za cilj reguliranje cestovnog prijevoza za zemlje Europske unije i formulirane su u vidu tri osnovna dokumenta: Uredba (EU) 2020/1054; Uredba (EU) 2020/1055 i Direktiva (EU) 2020/1057.

Paket mobilnosti nastoji imati pravednija i usklađenija pravila na društvenoj razini, a u tu svrhu planiran je paket mjera koje postepeno stupaju na snagu, već nekoliko godina počev od 2020. godine. Ove mjere se odnose na režim rada i odmor vozača; upućivanje vozača između zemalja EU i trećih zemalja; zahtjevi za minimalnom plaćom; pristup profesiji i tržištu prijevoza; ograničenje kabotaže i registracija prilikom prelaženja graničnog prelaza.

Ove promjene primorale su prijevozničke kompanije prilagoditi svoju strukturu i poslovanje, što ima značajan ekonomski utjecaj. Pored toga, izazvale su snažno protivljenje i kontroverzu kod istočnih zemalja, jer impliciraju veću kontrolu nad konkurencijom koju provode međunarodne prijevozničke kompanije ovih zemalja.

Prve izmjene uvedene su u kolovozu 2020. godine Uredbom (EU) 2020/1054, koja se u osnovi odnosi na vrijeme vožnje i odmora za vozače koji su unutar Europske unije. Konkretno, imaju obvezu evidentirati na tahografu svaki put kada pređu granicu države članice, radeći to ručno na početku prvog zaustavljanja što bliže granici nove države članice u koju su ušli, ako je tahograf ne registrira automatski. Ova obveza je već uvedena od 2020. godine za vozila opremljena analognim tahografom, ono što se sada radi jeste proširivanje i na vozila opremljena digitalnim tahografom.

Na kraju, ovim Pravilnikom utvrđuju se i neke izmjene u vezi sa registracijom usluga svakog vozača, koje će se primjenjivati od 31. prosinca 2024. godine.

Dok je Uredba (EU) 2020/1055, primjenljiva od 21. veljače 2022. godine, kojom se uvode tri ograničenja u prijevozu: Sa jedne strane, u pogledu aktivnosti kabotaže (pružanje usluge prijevoza unutar zemlje od strane prijevozničke kompanije koja nema sjedište u toj zemlji), uključuje takozvano “razdoblje hlađenja” od četiri dana, koje sprječava da se aktivnosti kabotaže obavljaju uzastopno u okviru iste države i s istim vozilom u ovom razdoblju.

Dakle, do tri kabotažna prijevoza se mogu obaviti za maksimalno sedam dana, nakon obavljenog međunarodnog prijevoza u nekoj zemlji EU s potpunim istovarom robe, ali sada, uz ograničenje da, na kraju ovog sedmodnevnog razdoblja, kamion mora napustiti zemlju i ne može ponovo ući u istu u razdoblju od 4 dana.

Drugo, njime se utvrđuje obveza da se vozila svakih osam tjedana vraćaju u jedan od operativnih centara koji se nalaze u državi članici gdje tvrtka ima svoje sjedište. Ova obaveza se dodaje na postojeću obvezu vozača da se vraćaju svaka 3-4 tjedna od dana polaska iz zemlje podrijetla. Ovim zahtjevima se namjerava spriječiti da vozači budu trajno upućeni izvan svoje zemlje podrijetla.

Konačno, treće ograničenje uvršteno Uredbom odnosi se na međunarodni cestovni teretni prijevoz za tuđi račun koji se obavlja unutar EU, s vozilima čija dozvoljena masa tereta ne prelazi 3,5 tone. U ovim slučajevima, a od 21. svibnja 2022., zahtijeva se dozvola EU i više neće biti izuzeti od dozvole za prijevoz i na njih će se primjenjivati pravila o pristupu profesiji međunarodnog vozača cestovnog prometa. Ovim se ima za cilj jamčiti minimalana razina profesionalizacije sektora, a samim tim i izjednačavanje uvjeta konkurencije između svih prijevoznika.

Na kraju, moramo se pozvati na Europsku direktivu 1057/2020 koja regulira upućivanje profesionalnih vozača kamiona i nove propise o kabotaži, zamjenjujući prethodnu direktivu 2006/22/EZ; i kojom se utvrđuje novi pravilnik kojim se nalaže da vozači koji su u radnom odnosu koji obavljaju međunarodni prijevoz ili kabotažu primaju minimalnu zaradu zemlje u kojoj se prijevoz obavlja. Ova mjera ima za cilj borbu protiv takozvanih virtualnih kompanija (mailbox company) (kompanija bez gospodarske djelatnosti u zemlji u kojoj ima svoje sjedište koja zapošljava radnike, ali s aktivnošću u drugim državama članicama Europske unije gdje zapravo pružaju svoje usluge) i konkurencije poduzeća koja podliježu povoljnijim uvjetima zarada.

Kako b se to provelo, uključene su dvije mjere koje imaju za cilj promjenu realnosti sektora na temelju kontrole poduzeća i upućenih vozača, ograničavanje njihovog boravka u trećim zemljama i obvezujući ih na povratak u zemlju podrijetla industrijskih vozila, a sve kroz registraciju na posebnoj telematskoj platformi koju je razvila Europska unija.

Ovaj novi pravilnik o upućenim vozačima obvezuje sva međunarodna prijevoznička poduzeća s vozilima preko 2,5 tone da se prijave na i koriste spomenutu platformu, bez obzira na zemlju podrijetla i je li riječ o državi članici ili Europskom ekonomskom prostoru. Kako bi se to uradilo, svako poduzeće mora kreirati važeći nalog i “ubaciti” podatke koji se odnose na dozvolu za prijevoz, vozilo i vozača s datumom početka i završetka putovanja, kao i podatke koji se odnose na menadžera prijevoza.

Izjave o upućivanju će imati maksimalno trajanje od šest mjeseci i mogu biti izmijenjene, otkazane i/ili obnovljene. Platforma će omogućiti tiskanje izjava radi dostave vozaču, koji u vozilu mora nositi presliku izjave, fizičku ili digitalnu, pored ugovora o radu i platnih listića koji dokazuju radni odnos između vozača i poduzeća.

Međutim, iz ove obveze je isključeno niz prijevozničkih aktivnosti jer se smatra da je priroda usluge usko povezana s državom članicom osnivanja. Konkretno, izuzeti su: Prijevoz u tranzitu (kretanje kroz državu članicu bez utovara ili istovara robe); i bilateralni prijevoz (prijevoz robe iz države osnivanja u drugu državu članicu ili treću zemlju, ili iz druge države članice ili treće zemlje u državu osnivanja).

Pored toga, prije izvršenja usluge, prijevoznička poduzeća moraju izdati izjavu o upućivanju svojih vozača, koja mora biti poslana centraliziranom elektroničkom sustavu u Europskoj komisiji, pod nazivom Informacijski sustavi unutarnjeg tržišta, IMI, za razmjenu informacija o upućivanju vozača cestovnim putem, tako da država u kojoj treba pružiti uslugu može kontrolirati njezino pravilno izvršenje.

Zaključci istraživanja provedenog tijekom izrade projekta:

Tijekom prvih jedanaest mjeseci razvoja projekta, provedena je faza istraživanja s ciljem:

Za to:

Stručnjaci zaduženi za izradu različitih nacionalnih izvješća bili su:

[Kako nacionalna izvješća koja su pripremili svaki od stručnjaka tako i konačni uporedna izvješća mogu se pregledati na sljedećem linku:

http://projects.sindacatofast.it/index.php/mipact-downloads/]

Pripremljeno uporedno izvješće počinje kratkim opisom tri aspekta koji su postavili osnove u fazi analize: Propisi i informacije o upućivanju radnika; opis prava na sudjelovanje radnika u svakoj partnerskoj zemlji; i uvjete zapošljavanja mobilnih radnika; osvrćući se na svaku zemlju i utvrđujući sličnosti i razlike između svakog od ovih pitanja, koje možemo rezimirati na sljedeći način:

Na temelju zaključaka o onome što je objašnjeno od strane svake od zemalja partnera projekta, u ovom prvom odjeljku možemo zaključiti sljedeće: sve direktive o upućivanju radnika kao i Paket mobilnosti transponirani su u pravni sustav zemalja partnera projekta, čime se uspostavlja zakonodavni okvir koji regulira pokrivenost, zaštitu i zarade upućenih radnika.

Zaključci u ovom odjeljku nisu tako homogeni kao u prethodnom, a može se utvrditi i sljedeće:

Na kraju, usporedna studija nacionalnih izvješća analizirala je rezultate online anketa provedenih među upućenim radnicima u sektoru prijevoza i među poslodavcima koji upućuju radnike, dajući niz zaključaka koje u nastavku rezimiramo [ove zaključke utvrđujemo tako što ćemo pregledati i razmotriti zaključke izvedene za svaku analiziranu skupinu: radnika i poslodavaca] i koje povezujemo odvojeno po specifičnim predmetima od onih analiziranih u cijelosti

Ni radnici ni poslodavci ne vjeruju da ovaj propis jamči prava radnicima.

Radnici cijene primljene informacije i uspostavljeni sustav konzultacija kao koristan ili odgovarajući u velikoj većini (preko 70%).

Publikacije i širenje rezultata projekta

Tijekom realizacije projekta, razvijen je korpus alata koji omogućava informiranje poslodavaca i upućenih radnika i podizanje svijesti u društvu uopće o situaciji, u pogledu njihovih uvjeta zapošljavanja, s kojima se suočajavu upućeni radnici u sektoru cestovnog prijevoza, na temelju tri instrumenta o kojima ćemo govoriti u nastavku teksta:  znanstveni članci, infografikoni i podcasti; i koji su također poslužili u jamstvu širenja rezultata projekta i aktivnosti, zaključaka i dobrih praksi osmišljenih u njemu.

Ovi članci su osmišljeni na temelju zaključaka izvedenih iz faze istraživanja i sadržanih u Usporednom izvješću, sa željom zadržavanja logičnog slijeda i poretka istih“.

Sadržaj članaka izražen je u sljedećim aspektima:

Članci su dostupni na jezicima svih partnera koji sudjeluju (italijanski, španjolski, poljski, grčki, hrvatski i norveški), kao i na engleskom jeziku, na sljedećem sajtu: http://projects.sindacatofast.it/index.php/mipact-articles/

Za odlučivanje o sadržaju ovih infografikona korištena su dva kriterija: S jedne strane, glavni cilj projekta koji je ustanovio potrebu “Doprinosa provedbi ključnih principa Paketa mobilnosti u upućivanju radnika”

A s druge strane, neki od zaključaka dobivenih u fazi istraživanja.

Na taj način, pet kreiranih infografikona fokusiraju se na sljedeće aspekte:

Infografikonima se može pristupiti na sljedećoj adresi (na engleskom i na jezicima partnera koji sudjeluju: italijanski, španjolski, poljski, grčki, hrvatski i norveški):

http://projects.sindacatofast.it/index.php/infographics-hr/

Zajedno sa šest podcasta koji se odnose na partnerske zemlje i za njihovo širenje u okviru istih zemalja, snimljen je još jedan podcast, broj sedam, na engleskom jeziku, i čiji je cilj predstaviti projekt na globalnoj razini: njegove ciljeve, provedene aktivnosti, dobivene najvažnije zaključke, ulogu ELA u implementaciji i kontroli Paketa mobilnosti i niz preporuka i dobrih praksi razvijenih na temelju izazova identificiranih u sektoru cestovnog prijevoza, za upućene radnike.

Kako bi se olakšao razvoj podcasta i osigurala njihova homogenost, proveden je intervju o nekim aspektima Paketa mobilnosti i o zaključcima faze istraživanja provedene u svakoj zemlji.

Ova tehnika je omogućila svim partnerima odgovore na ista pitanja koja je postavio ispitivač, pojedinačno svakom od njih; čime se dobiva isti informacijski okvir u svim zemljama koje sudjeluju u projektu.

Tako je u pitanjima koja su postavljena svakom partneru, bilo moguće osvrnuti se na sljedeća pitanja od neospornog interesa, kako bi se Paket mobilnosti EU približio svakoj osobi, bez obzira radi li se o radniku, poslodavcu, socijalnom partneru, tijelu javne vlasti ili građaninu.

Postavljena pitanja bila su sljedeća:

Možete li objasniti glavne rezultate dobivene tijekom ovog istraživanja provedenog u vašoj zemlji?

Od čega se sastoji ovaj Paket mobilnosti?  Šta se namjerava jamčiti

Paketom mobilnosti?

Vjerujete li da su u vašoj zemlji zagarantirani adekvatni uvjeti rada i socijalna zaštita za radnike u sektoru cestovnog prijevoza i postoji li lojalna konkurencija između prijevoznih poduzeća, kao što promovira Paket mobilnosti?

Mislite li da se direktive koje čine Paket mobilnosti primjenjuju ispravno?

U čemu se sastoji nova konfiguracija koja razmatra je li radnik u sektoru cestovnog prijevoza upućen ili ne?

Koja su jamstva koje poslodavac mora pružiti upućenom radniku, kada se nalazi u zemlji domaćinu i na koja osnovna pitanja se one moraju primjeniti?

U čemu se sastoje noviteti u Paketu mobilnosti o vremenu odmora i vremenu vožnje i o korištenju tahografa na graničnim prijelazima?

Koja dokumenta novi propisi zahtijevaju od vozača da ih nosi tijekom putovanja?

Koja dokumenta poslodavac mora dostaviti i podnijeti, nakon završenog upućivanja, i koji dokumenti dokazuju završetak tog upućivanja?

Koje prijedloge za unapređenje i dobru praksu mislite da bi bilo neophodno provesti kako bi se osiguralo poštovanje Paketa mobilnosti i, samim tim, jamčili kako uvjeti rada vozača tako i pravična lojalna konkurencija poduzeća za cestovni prijevoz?

Ukratko, razvoj projekta Utjecaj mobilnosti na radnike u sektoru prijevoza, MIPACT doveo je do niza zaključaka i prijedloga za unapređenje i dobre prakse koji imaju za cilj omogućiti veće sudjelovanje radnika u sektoru cestovnog prijevoza na transnacionalnoj razini, ali ne zaboravljajući poboljšanja koja treba provesti, također, na nacionalnim razinama, koje smo pokušali prenijeti u ovim podcastima, kao i u spomenutim infografikonima i spomenutim znanstvenim člancima.

IV.- Dobiveni rezultati i Sporazum o nastavku projekta

Kao što je već spomenuto tijekom cijelog ovog završnog članka projekta, tijekom izvođenja i razvoja projekta ostvareni su prvobitno očekivani uspjesi, tako da je bilanca projekta vidno pozitivana.

Ako je naš Projekt imao kao svoj najvažniji cilj doprinijeti implementaciji ključnih principa o upućivanju radnika, analizirajući primjenu Direktiva o upućivanju radnika i utjecaju novog Zakona o sektoru prijevoza; kao i procese upućivanja mobilnih radnika, fokusiranih na vozače kamiona, tijekom svog razvoja, konfigurirali smo i druge radnje vezane za radne odnose i brigu o upućenim radnicima, koje smo naveli zajedno s ostvarenim ciljevima, u prvom odjeljku ovog članka.

S druge strane, iz faze istraživanja koja je provedena i intenzivnih rasprava koje su nastale tijekom sastanaka održanih tijekom realizacije projekta, partneri  koji sudjeluju u njemu, složili su se da ukažu na nekoliko problema u implementaciji Paketa mobilnosti, osiguravajući razne aktivnosti dobre prakse, koje će, bez sumnje, unaprijediti trenutačnu situaciju u sektoru cestovnog prijevoza kako u pogledu aspekata vezanih za poslodavce koji upućuju radnike, tako i za upućene radnike i uvjete njihovog zapošljavanja i rada u vrlo konkretnim i osjetljivim pitanjima.

Stoga, uprkos tome što su promovirali ove prijedloge za unapređenje i dobru praksu, projektni partneri su smatrali kako je neophodno nastaviti unapređivanje u razvoju ovih dobrih praksi i poboljšanja u implementaciji, osobito u onim aspektima vezanim za rasprostranjeno nepoznavanje europskih propisa po tom pitanju; poteškoće u razumijevanju i tumačenju zbog nedostatka jasnoće pravila; rizici koji proizilaze iz  nelojalne konkurencije zbog liberalizacije sektora; ili postojanje teških nesreća, sa smrću radnika i korisnika, zbog, u mnogim slučajevima, nepoznavanja važećeg zakonodavstva, da navedemo samo neke od ovih izazova.

Kao rezultat ovih uočenih izazova, na propratnom sastanku projekta istaknuta je potreba za održavanjem kontinuiteta projekta kako bi se nastavilo napredovanje u rješavanju postavljenih problema. U okviru ovih povezanih izazova za radnike u Sektoru cestovnog prijevoza, partneri projekta su istakli kao osnovni aspekt, i onaj koji je jedva razmatran u propisima Paketa mobilnosti: Individualno osnovno pravo svakog radnika, utvrđeno Poveljom o osnovnim pravima EU (cl. 31.1), kao što je zaštita zdravlja.

Ova razmatranja i nastale debate rezultirale su dogovorom partnera da zatraže kontinuitet projekta, predlažući sljedeće sadržaje kao osnovne teme za budući razvoj:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close